• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 1580 | تاریخ انتشار: آبان ۶, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 1576

۳۷ هزار میلیارد تومان برای انجام پروژه های عمرانی بسیار ناچیز است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 79 درصد بودجه سال 94 به اعتبارات جاری اختصاص دارد، گفت: در بودجه سال جاری برای انجام پروژه های عمرانی 37 هزار میلیارد تومان اختصاص یافته که میزان آن بسیار اندک است.

4aban---head2

 

به گزارش پی ام نیوز، عبدالرضا عزیزی روز چهارشنبه در پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی و صنایع وابسته افزود: با توجه به بودجه ۲۳۶هزار میلیارد تومانی کشور در سال جاری هم اکنون ۲۵ درصد پروژه های عمرانی کشور با کسری بودجه مواجه هستند.
وی اظهار داشت: در حالی که ۳۷ هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده سالانه به طور متوسط ۳۰ هزار میلیارد تومان برای مصرف مواد مخدر و دخانی در کشور به هدر می رود اما احداث پروژه های عمرانی و ساخت و ساز با کمبود منابع مالی مواجه هستند.
نماینده مردم شیروان در مجلس با اشاره به وظایف وزارت راه وشهرسازی در حوزه های مختلف حمل و نقل و شهرسازی، افزود: تاکنون تنها پنج هزار میلیارد تومان برای انجام پروژه های عمرانی به این وزارتخانه پرداخت شده که این رقم به نظر ما بسیار ناچیز است.
وی اظهار داشت: با این حال وزارت راه و شهرسازی با برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در حوزه های مختلف حمل و نقل و شهرسازی سرمایه گذاران داخلی و خارجی با انجام سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد یورویی در این حوزه ها اعلام آمادگی کرده اند.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: علیرغم تلاش های زیادی که انجام شده متاسفانه در حوزه شهرسازی عقب ماندگی زیادی داریم زیرا ما در مرحله نخست خانه می سازیم سپس اقدام به شهرسازی می شود در حالی که این مساله باید برعکس شود تا با تهیه زمین و زیرساخت های شهرها مسکن در این مکان ها احداث شود.
وی در اجرای پروژه مسکن مهر تاکید کرد و گفت: هرچند که پروژه مسکن مهر به درستی مدیریت نشد اما با توجه به اینکه همه متقاضیان مسکن مهر نیازمندان واقعی هستند این پروژه ها باید در موعد مقرر به پایان برسد.
در ادامه سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه عمرانی کشور به مساله شهروند مداری توجهی نشده و به مدیریت ارتباط با شهروندان تاکنون بی توجهی زیادی شده است.
منصور آرانی افزود: ساخت یک پروژه فرایندهای زیادی دارد و ارائه اطلاعات به شهروندان همواره در این زمینه قابل تقدیر است.
وی اظهار داشت: در زمان تحریم های ظالمانه همواره با کمبود منابع مالی بیشتری مواجه بودیم و بودجه اندکی برای انجام پروژه های عمرانی کشور اختصاص می یافت و امروز شاهدیم که بسیاری از این پروژه ها به صورت نیمه تمام مانده است.
آرانی افزود: بدون شک بهره کار مهمتر از احداث پروژه است و استفاده بهینه از پروژه ها نگاه جدید است که باید با بهره محوری بتوانیم از پروژه های خود حداکثر استفاده را ببریم.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس خواستار تشکیل یک کارگروه مشترک بین کمیسیون عمران مجلس و وزارت راه شد و گفت: با تشکیل این کارگروه می توانیم از تمام تجارب موفق در حوزه های مختلف حمل و نقل و ساخت و ساز استفاده کنیم تا زمینه های تحقق اقتصاد مقاومتی در حوزه های مختلف به تدریج محقق شود.

 

منبع: ایرنا

 

news

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب