• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4406 | تاریخ انتشار: دی ۹, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 188

۵ پروژه دامغان با سرمایه‌گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومانی اجرا می‌شود

نماینده مردم دامغان در مجلس از تصویب منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان در هیئت دولت خبر داد و گفت: با این مصوبه پنج پروژه عظیم بااعتبار یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

پی_ام_نیوز611

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از اقتصادایران، ابوالفضل حسن بیگی در نشست خبری با خبرنگاران، نوید تصویب منطقه ویژه اقتصادی دامغان را داد و تأکید کرد: با تصویب این منطقه در هیئت دولت سرمایه‌گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در منطقه رقم خواهد خورد.

وی افزود: متأسفانه پروژه‌های عمرانی دامغان با عدم مدیریت صحیح درگذشته راکد یا به‌کندی پیش می‌رفت و مسئولان وقت تنها دلیل آن را نبود اعتبارات بیان می‌کردند که این حرف غیرقابل‌قبول است حال‌آنکه امروز مشاهده می‌کنیم تصویب منطقه اقتصادی می‌تواند چه میزان سرمایه‌گذاری را به این شهرستان مستعد وارد سازد.

رفع مشکل آب ۷۰ درصد روستاهای دامغان

عضو خانه ملت در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر، درباره اولویت‌های دامغان در سال آتی، گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شهرستان در سال جاری و آتی موضوع آب شرب روستاها قلمداد می‌شود که اعتبارات خوبی در این راستا تخصیص پیداکرده تا جایی که مشکل آب شرب ۷۰ درصد روستاهای منطقه برطرف شده است.

حسن بیگی تصریح کرد: برای حل مشکل و تأمین آب شرب روستاهای دامغان ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات شهرستانی، استانی و وزارت نیرو اختصاص پیداکرده است.

وی به اختصاص پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار به حوزه ورزش دامغان نیز اشاره کرد و گفت: تکمیل پروژه نیمه‌تمام استادیوم انقلاب که از سال‌های متمادی راکد مانده بود در دستور کار قرار گرفت، همچنین احداث استخر سرپوشیده دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر پروژه‌های ورزشی است که با اختصاص اعتبار و موافقت رئیس دانشگاه به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

بهره برداری از ۳پروژه صنعتی در دامغان

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرایی سه پروژه صنعتی این شهرستان در آینده نزدیک نیز خبر داد و اظهار داشت: برای آغاز عملیات اجرایی این تعداد پروژه یک هزار میلیارد تومان اعتبار و با ضمانت اجرایی پیش‌بینی‌شده است.

حسن بیگی بابیان اینکه اجرای کامل بزرگراه دامغان- اصفهان ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار دارد، تأکید کرد: با توجه به اینکه دامغان در کری دور شمال و جنوب قرار دارد، پروژه بزرگراه دامغان- اصفهان از ضروریات بوده که آغاز رسمی آن به دو ماه قبل بازمی‌گردد و خوشبختانه پیمانکار کار اجرایی آن را دست گرفته است.

وی با ابراز اینکه قطعه اول این پروژه به طول ۵۵ کیلومتر و بااعتبار ۶۳ میلیارد تومان آغاز شده است، گفت: برای اجرای کامل پروژه درمجموع ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده است.

منبع: اقتصادایران

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب