• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4288 | تاریخ انتشار: آذر ۲۷, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 181

۱۴۵ پروژه نیمه‌تمام‌دولتی همدان به بخش خصوصی واگذار شد

رئیس سازمان برنامه و‌ بودجه همدان گفت: تا کنون ۱۴۵ پروژه نیمه‌تمام دولتی استان به بخش خصوصی واگذار شده است.

پی_ام_نیوز580

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیداسکندر صیدایی در جلسه کارگروه واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به بخش غیر دولتی استان اظهار داشت: تا زمانی که مفهوم توسعه تبدیل به فرهنگ نشود، به توسعه نخواهیم رسید و تا هنگامی‌که فرهنگ، به باور و عزم و اراده مجموعه دست اندرکاران و اراده مردمی در نیاید، توسعه ابعاد خود را نشان نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: وقتی به قانون اساسی و فرمایشات مقام‌معظم رهبری و‌ تاکیدات ریاست جمهوری می‌نگریم مشاهده می‌کنیم که همواره تاکید بر تحقق سیاست‌های اصل ۴۴ قانونی اساسی و واگذاری کار به بخش خصوصی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از راه واگذاری کارها به مردم است.

رئیس سازمان برنامه و‌ بودجه استان با بیان اینکه دولت کوچک و چابک اثر تعیین کننده‌تری دارد، گفت: خوشبختانه استان ما از سال گذشته این موضوع را جدی گرفته و این امر موجب شده نسبت به بسیاری از استان‌ها پیشتاز باشیم.

صیدایی با بیان اینکه در استان ما دو هزار و ‌۲۲۸ پروژه وجود دارد، ابراز کرد: زمانی به اهداف خود می‌رسیم که پروژه‌ها از همان ابتدا و یا با درصدی از پیشرفت کار به بخش غیردولتی واگذار شود.

وی با بیان اینکه وظیفه ما بسترسازی برای واگذاری پروژه‌ها به بخش دولتی است، تصریح کرد: در گزارشی که در تویسرکان به وزیر صنعت، معدن و تجارت ارائه کردیم آمار پروژه‌های واگذار شده را ۱۲۲ مورد اعلام کردیم اما بر اساس جمع بندی دبیرخانه، تا کنون آمار پروژه‌های واگذار شده به بیش از ۱۴۵ مورد رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و‌ بودجه استان افزود: از این تعداد پروژه واگذار شده، ۴۲ مورد مربوط به آموزش و پرورش، ۳۸ پروژه‌ مربوط به سازمان ورزش و ‌جوانان، ۵۰ مورد مربوط به بهزیستی، پنج پروژه مربوط به علوم پزشکی سه مورد مربوط به آب و‌ فاضلاب شهری و یک پروژه مربوط به فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است.

صیدایی با بیان اینکه دستگاه‌ها تعداد زیادی پروژه را شناسایی و آماده واگذاری کرده‌اند، اظهار داشت: ۱۳۶ پروژه در نوبت و در حال واگذاری در استان وجود دارد.

منبع: تسنیم

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب