• »»

  • Apr 21 2018
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4348 | تاریخ انتشار: دی ۲, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 194

گازپروم روسیه به پروژه انتقال گاز به عمان دعوت شد

خط لوله انتقال گاز ایران به عمان قرار است، ذخایر گازی ایران را به مصرف کنندگان عمانی و همچنین یک مجتمع ال ان جی در این کشور برساند تا از آنجا به بازارهای دیگر صادر شود.

پی_ام_نیوز594

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از فانوس، علی کاردر، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در مصاحبه با مجله گازپروم روسیه اظهار کرد: ایران علاقمند به مشارکت شرکت گازپروم در ساخت خط لوله انتقال گاز ایران به عمان است.

کاردر در این مصاحبه گفت: «(شرکت ملی نفت ایران و شرکت گازپروم روسیه) در حال بررسی امکان اجرای مشترک تعدادی از پروژه های کاملا مشترک از جمله ایران ال ان جی، فرزاد آ، فرزاد ب و پارس شمالی هستند. به علاوه، علاقمندی زیادی در زمینه ساخت مشترک خطوط لوله انتقال گاز ایان-پاکستان-هند و ایران-عمان وجود دارد.»

در ماه نوامبر، شرکت ملی نفت ایران و شرکت گاز پروم یادداشت تفاهمی را به امضا رساندند که راه را برای مطالعه چشم اندازهای همکاری ها در زمینه توسعه میدان های گازی در ایران، انتقال و فروش گاز هموار می سازد. یکی از این پروژه ها، پروژه انتقال گاز ایران به هند از طریق پاکستان است.

در ماه دسامبر، شرکت گاز پروم، شرکت ملی نفت ایران و صندوق بازنشستگان صنعت نفت ایران یادداشت تفاهم همکاری در زمینه پروژه ایران ال ان جی به امضا رساندند.

فاز نخست پروژه ایران ال ان جی در بر دارنده احداث دو خط تکنولوژیک مایع سازی گاز با ظرفیت ۵.۲۵ میلیون تن در روز است. در فاز دوم این پروژه با اضافه شدن دو خط فرآوری دیگر، ظرفیت مایع سازی گاز به ۲۱ میلیون تن در سال خواهد رسید.

خط لوله انتقال گاز ایران به عمان قرار است، ذخایر گازی ایران را به مصرف کنندگان عمانی و همچنین یک مجتمع ال ان جی در این کشور برساند تا از آنجا به بازارهای دیگر صادر شود.

منبع: فانوس

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب