• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 756 | تاریخ انتشار: مرداد ۱۶, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 1584

کانال سوئز جدید دو سال زودتر از موعد افتتاح شد+ گزارش تصویری

روز پنجشنبه، ١٥ مرداد عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، پروژه کانال سوئز جدید طی مراسمی افتتاح کرد. آغاز به کار این کانال باعث افزایش ظرفیت عبور و مرور از این آبراه مهم جهان می‌شود.

97850

 

به گزارش پی ام نیوز، احداث کانال سوئز اصلی با طول ١٩٢ کیلومتر با سرمایه و مهندسی خارجی و پس از یک دهه کار در سال ١٨۶٩ خاتمه یافت و دریای سرخ را به دریای مدیترانه متصل کرد تا کشتی‌ها بتوانند از مسیر کوتاه تری از آسیا به اروپا برسند.

کانال جدید در بخشی از مسیر کانال فعلی احداث شده و با ساختن آن، عرض و عمق حدود ٣۵ کیلومتر از کانال اصلی افزایش یافته و این آبراه عملا به یک مسیر دوسویه تبدیل می‌شود. به گفته مقامات مصری، با آغاز بهره‌برداری از این کانال، زمان انتظار برای کشتی‌های عبوری از ١٨ ساعت به ١١ ساعت کاهش خواهد یافت.

زمان اجرای طرح احداث کانال سوئز جدید سه سال تعیین شده بود اما عبدالفتاح السیسی آن را به یک سال تقلیل داد تا نشانه کارآیی دولت جدید باشد.

قبل از احداث این کانال امکان رفت‌و‌آمد دو طرفه کشتی​های بزرگ ممکن نبود و این کشتی​ها ساعت​ها در مسیر خود توقف می‌کردند تا ناوگان بعدی به حرکت درآید.

درسی که مصریها از احداث کانال سوئز گرفتند

٩ میلیارد دلار سرمایه لازم برای افتتاح کانل تماما از منابع مصری تامین شد.

مصری​ها برای احداث کانال سوئز قدیم در سال ۱۸۶۹ از بانک​های فرانسوی و بریتانیایی وام گرفته بودند. در آن زمان مصر قادر به پرداخت بدهی​های خود نشد و در نتیجه به کشوری تحت سیطره بریتانیا درآمد.

برخلاف آن زمان، این بار هزینه ساخت کانال جدید را خود مصری​ها تامین کرده​اند. دولت مصر حدود ۹ میلیارد دلار با بهره​ ۱۲ درصدی به مصری​ها اوراق قرضه فروخت. دولت با پروژه کانال سوئز جدید قصد دارد اقتصاد ضعیف مصر را رونق بخشد. مقامات مصری همچنین گفتند که “مجموعه کانال سوئز” به یک منطقه بزرگ صنعتی تبدیل خواهد شد. پیش​بینی می شود از این طریق حدود یک میلیون شغل جدید ایجاد شود.

 


news

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب