• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 1561 | تاریخ انتشار: مهر ۲۶, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 2421

پیشرفت ۹ درصدی قطعه اول پروژه راه آهن برقی آمل

مدیر کارگاه پروژه راه آهن برقی آمل لاریجان رودهن گفت: پروژه راه آهن برقی تحول چشم گیر در حمل ونقل استان تهران و مازندران و کریدور اتصالی پایتخت به شمال کشور خواهد بود.

00081651

 

به گزارش پی ام نیوز، مرتضی سربندی افزود: یکی از مهمترین اهداف پروژه کاهش ملاحظه ترافیک در تردد شهری و بیرون شهری درمحور تهران –هراز در محدودهای شهرهای پردیس ، رودهن و بومهن خواهد بود که کاهش زمان سفر از پایتخت به شمال کشور به میزان حدود کمتر از یک ساعت را بهمراه خواهد داشت.

مدیر کارگاه پروژه راه آهن برقی آمل لاریجان رودهن ادامه داد: کل پروژه از شهرستان رودهن شروع و پس از طی مسیری بطول ۱۳۷ کیلومتر به شهرستان آمل می رسد.

سربندی بیان داشت: این پروژه نقش بسزایی در ارتباط ایمن و ارزان بین تهران با مناطق شمال کشور (گلستان ، مازندران و گیلان) خواهد داشت.

وی با اشاره به شروع عملیات قطعه اول پروژه راه آهن برقی آمل لاریجان رودهن بطول ۱۷ کیلومتر عنوان داشت: طرح و اجرای پروژه از مرداد سال ۹۳ پس از عقد قرارداد با عملیات تجهیزات کارگاه و نقشه برداری از کل مسیر شروع گردیده و در ادامه با تایید نهایی مسیر و آزادسازی و خرید اراضی و تحویل زمین درتاریخ ۱۲ اسفند ۹۴ در محدوه کیلومتر ۱۷تا۲۰ عملیات خاکی و ساخت ابنیه فنی با پیشرفت ۹۵ درصد و درحال حاضر پیشرفت فیریکی پروژه ۹ درصد می باشد.

سربندی اظهارداشت: پروژه قطعه اول با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد ریال و مدت اجرا ۳۶ ماه می باشد.

مدیر کارگاه پروژه راه آهن برقی آمل لاریجان رودهن با اشاره به اینکه شرکت آباد راهان پارس به عنوان برنده قطعه دوم پروژه انتخاب شد گفت: انجام عملیات اجرایی قطعه دو پروژه از کیلومتر ۲۰ در محدوده کیلومتر ۱۸ محور هراز روبروی پارک جنگلی تا کیلومتر ۲۵ بطول ۵ هزار و ۶۰۰ متر می باشد که در حدود ۴ هزار متر تونل پیش بینی شده است که در مرحله عقد قرارداد می باشیم. سربندی تصریح کرد: امیدواریم که قبل از پایان سال بتوانیم عملیات قطعه دوم را اجرایی کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

news

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب