• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 1275 | تاریخ انتشار: شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 24159

پیشرفت فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی به مرز ٨٠ درصد رسید

سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی از پیشرفت ٨٠ درصدی این فازها خبر داد و گفت: هم اکنون در حال انجام مراحل راه اندازی یوتیلیتی پالایشگاه خشکی این فاز تا مهرماه هستیم.

5586d110b9fe27.68878997

 

به گزارش پی ام نیوز، علیرضا عبادی در گفتگو با شانا با بیان این‌که هم‌اکنون فازهای ٢٠ و٢١ از پیشرفت ٨٠ درصدی برخوردار هستند، تصریح کرد: حفاری چاههای فازهای ٢٠ و ٢١ به موازات هم در حال انجام است، به نحوی که در موقعیت فاز ٢١ در حال انجام عملیات تکمیلی چاه چهارم و در موقعیت فاز ٢٠ نیز در حال عملیات تکمیلی چاه سوم هستیم.

سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی درباره عملیات لوله‌گذاری این فازها نیز تصریح کرد: لوله‌گذاری فاز ٢١ به پایان رسیده است و در حال حاضر ۴٠ کیلومتر از فاز ٢٠ لوله‌گذاری شده است.

وی متوسط عملیات لوله‌گذاری فاز ٢٠ را ٢,۵ کیلومتر در روز اعلام کرد و افزود: اگر با همین سرعت پیش رویم تا سه هفته آینده عملیات لوله‌گذاری فاز ٢٠ نیز به پایان می‌رسد.

عبادی درباره پالایشگاه خشکی نیز گفت: هم‌اکنون در حال انجام مراحل راه‌اندازی یوتیلیتی پالایشگاه خشکی هستیم تا بتوانیم این واحد را تا مهرماه وارد مدار کنیم.

به گفته وی با راه اندازی واحد یوتیلیتی پالایشگاه خشکی، سایر واحدهای فرایندی پالایشگاه نیز به ترتیب وارد مدار می‌شوند.

سرپرست فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده گاز فاز ٢١پارس جنوبی امسال وارد شبکه سراسری خواهد شد.

به گزارش شانا، طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ پارس جنوبی با هدف تولید روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز شیرین برای مصارف داخلی، بازیافت سالانه یک میلیون تن گاز اتان برای مصرف در صنایع پتروشیمی، بازیافت سالانه یک میلیون و ۵٠ هزار تن گاز مایع مرغوب برای صادرات، تولید روزانه ٧۵ هزار بشکه میعانات گازی گوگرد زدایی و تثبیت شده برای صادرات و بازیافت روزانه ۴٠٠ تن گوگرد برای صادرات در اولویت وزارت نفت قرار دارد.

 

 

news

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب