• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4389 | تاریخ انتشار: دی ۶, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 178

پروژه قطارهای حومه‌ای با اتصال به مترو تکمیل می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه پروژه قطار حومه‌ای با اتصال به مترو تکمیل می‌شود، گفت: مجلس درحال بررسی است تا بتواند ردیف‌های بودجه‌ای را برای این بخش در نظر بگیرد، بودجه ایجاد این خطوط را فراهم و بر آن نظارت کند.

پی_ام_نیوز606

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از فارس، مهدی شیخ با اشاره به تأکیدات برنامه ششم توسعه مبنی بر جابه‌جایی ۲۰ میلیون مسافر توسط قطارهای حومه‌ای تا سال ۱۴۰۰، افزود: توسعه قطارهای حومه‌ای در اطراف تهران نقش بسیار مؤثری در حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا دارد، خصوصاً اینکه هم اکنون شاهد آلودگی بیش از حد هوا به خصوص در فصل سرما هستیم.

وی ادامه داد: توسعه قطار‌های حومه‌ای می‌تواند به کاهش بار ترافیکی شهر تهران کمک کند و در کنترل ترافیک از شهرهای اقماری استان تهران به کلان‌شهر تهران و تسهیل جابه‌جایی مسافر موثر باشد.

این نماینده مجلس با تأکید بر اینکه توسعه قطارهای حومه‌‌ای موجب توسعه یافتگی حومه شهرهای بزرگ و ایجاد اشتغال می‌شود، در مورد تمهیدات مجلس برای توسعه قطارهای حومه‌ای اظهار داشت: مجلس درحال بررسی است تا بتواند ردیف‌های بودجه‌ای را برای این بخش در نظر بگیرد و بودجه ایجاد این خطوط را فراهم و بر آن نظارت کند.

شیخ اضافه کرد: اگر مجلس بتواند موضوع بودجه توسعه این قطارها را فراهم کند گام بلندی در این زمینه برداشته است.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس‌ در مجلس‌بیان کرد: در عین حال ضرورت دارد که خطوط مترو به قطارهای حومه‌ای متصل شود تا این اقدام ارزش واقعی خود را پیدا کند.

شیخ درباره برخی‌ مخالفت‌ها برای ایجاد و توسعه قطارهای حومه‌ای اظهار داشت:‌ باید مشخص شود که این دغدغه‌ها برای چیست و مشکلات را بر طرف کرد اما در نظر داشته باشید که نمی‌توان به واسطه مخالفت‌های سلیقه‌ای، از پیشرفت کشور در بخش حمل و نقل‌جلوگیری کرد.

بر اساس این گزارش در حال که برنامه دولت اتصال قطارهای حومه‌ای به خطوط ریلی مترو و ایجاد زنجیره حمل و نقل ترکیبی است، برخی با آن مخالفت می‌کنند.

منبع: فارس

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب