• »»

  • Apr 21 2018
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4380 | تاریخ انتشار: دی ۵, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 199

پروژه استفاده از زباله ها برای تأمین سوخت اتومبیل‌ها در قطر

وزارت شهرداری و محیط زیست قطر اعلام کرد که قصد دارند پروژه‌ای برای استفاده از زباله‌ها را برای سوخت خودروها راه‌اندازی کنند.

پی_ام_نیوز603

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از نوآوران آنلاین، خبرگزاری قطر در این خصوص گزارش داد که وزارتخانه‌ها و دانشگاه‌های این کشور در حال مطالعه روی پروژه « مطالعات و مشاوره در مورد استخراج گاز طبیعی از زباله‌ها و استفاده مجدد از آن به عنوان سوخت ارگانیک » برای اتومبیل‌های دوگانه‌سوز را آغاز کرده است. به گفته این خبرگزاری، پروژه استخراج گاز طبیعی از زباله‌ها و استفاده مجدد از آن به عنوان سوخت ارگانیک در چارچوب تلاش‌های دولت در حفاظت از محیط زیست و ترویج توسعه پایدار و برای ترویج تحقیقات مربوط به بخش انرژی به عنوان یکی از اولویت‌های دولت و توسعه مشارکت برای خدمت به اهداف و آرمان‌های ملی قطر در چشم‌انداز ۲۰۳۰ راه‌اندازی شده است. یکی از مهم‌ترین اهداف قطری‌ها در برنامه چشم‌انداز ۲۰۳۰ کاهش وابستگی‌های خود به سوخت‌های فسیلی است و علاوه بر این آن‌ها نگرش متفاوتی نسبت به محیط زیست و حفظ آن دارند.

در ماهیت این پروژه، مدیر بخش مدیریت پسماند وزارت شهرداری و محیط زیست « حمد جاسم البحر » گفت: « بایستی از این پروژه مطالعه امکان‌سنجی از لحاظ جمع‌آوری مقادیر گاز آلی حاصل از زباله‌ها و فشرده‌سازی و تصفیه آن‌ها انجام گیرد. از این زباله‌های جامد در وسایل نقلیه وزارت دفاع با استفاده از سوخت دیزلی و گاز فشرده استخراج شده از مرکز زباله جامد استفاده می‌شود و سپس قصد داریم که این پروژه را گسترش دهیم و توان آن را به دو برابر این نتایج افزایش دهیم ».

وی افزود: « یک مطالعه آزمایشی برای کار با خودروهای گازسوز انجام می‌دهیم، همانطور که قرار است یک مطالعه امکان‌سنجی در مورد چگونگی سرمایه‌گذاری و خرید گاز طبیعی انجام می‌دهیم و قرار است که واحدهای تبدیل وسائل نقلیه به دوگانه‌سوز نیز راه‌اندازی کنیم ».

قطر قصد دارد در پروژه‌های داخلی خود وابستگی به انرژی‌های متعارف ( نفت و گاز ) را کاهش دهد و از دیگر منابع مانند انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده کند.

منبع: نوآوران آنلاین

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب