• »»

 • Apr 23 2018
 • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 691 | تاریخ انتشار: مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 2156

پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس در لیست ۱۰ پروژه برتر جهان

پروژه احداث درياچه شهداي خليج فارس در لیست 10 پروژه برتر جهان در سال 2015 قرار گرفت.

unname222d_1394512141321701

 

به گزارش پی ام نیوز به نقل از “تهران سما“، بعد از حضور ارزیابان انجمن بین المللی مدیریت پروژه در تهران و ارزیابی پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس (دریاچه چیتگر) در فاصله روزهای سی ویکم خردادماه تا چهارم تیرماه سال جاری، آرای داوران پنجاهمین دوره جایزه بین المللی تعالی مدیریت پروژه اعلام شد؛ نتایجی که براساس آن دریاچه شهدای خلیج فارس نه تنها به عنوان یکی از ۱۰ پروژه برتر جهان در سال ۲۰۱۵ معرفی شده بلکه لایق دریافت جایزه “تعهد به تعالی” شناخته شده است.

انجمن بین المللی مدیریت پروژه IPMA یکی از سازمانهایی است که سالانه پروژه های مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد و برترین ها را انتخاب می نماید. البته لازم به ذکر است که مقام پروژه فوق هنوز در سایت انجمن بین المللی مدیریت پروژه منعکس نشده و احتمالا بعد از برگزاری مراسم منتشر خواهد شد.

دریاچه ۱۴۰ هکتاری غرب پایتخت که بهره برداری از آن در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۲ به رویای ۴۰ ساله شهروندان تهرانی برای بهره مندی از یک پهنه وسیع آبی رنگ واقعیت بخشید، در فهرست پروژه های برتر جهان یکی از ۴ پروژه ای است که طراحی و اجرای آن توسط مهندسان و کارگران بومی انجام شده است.
گفتنی است در جریان ارزیابی نحوه مدیریت پروژه احداث دریاچه شهدای خلیج فارس، معیارهای مختلفی از قبیل تحقق اهداف پروژه، راهبری پروژه در ابعاد و لایه های مختلف ارکان اجرایی، دست اندرکاران و کارکنان و نحوه گزینش و حرفه ای بودن آنها، آموزش حین کار و نتایج حاصل از عملکرد کارکنان، بحث استفاده اثربخش و کارآمد از منابع، بهره گیری از فرآیندها و نحوه بررسی و تغییر آنها در صورت نیاز، نحوه تأمین منافع ذینفعان و نتایج حاصل از اجرای این پروژه مد نظر قرار گرفت و نتیجه بررسی ها طی گزارشی تسلیم هیئت داوران انجمن بین المللی مدیریت پروژه شد.
قرار است جوایز پنجاهمین دوره جایزه بین المللی مدیریت پروژه، پنجم لغایت هشتم مهرماه امسال همزمان با برگزاری نشست جهانی مدیریت پروژه در پاناما اعطا شود. این سومین بار است که یکی از پروژه های اجرا شده توسط مدیریت شهری پایتخت در این قبیل رقابت ها مورد تقدیر قرار می گیرد. در سال گذشته نیز پروژهای تونل نیایش تهران و پل صدر تهران در رده بندی پروژه های برتر دنیا جایگاه خوبی کسب کردند و شایسته دریافت جایزه “تلاش برای تعالی” شدند.

همچنین پروژه هایی که از ایران در سالهای گذشته موفق به کسب عنوان از انجمن بین المللی مدیریت پروژه شده اند عبارتد از:

سال ۲۰۱۴:   پروژه های تونل نیایش تهران و پل صدر تهران جایزه “تلاش برای تعالی”

سال ۲۰۱۳: پروژه پالایشگاه امام خمینی شازند اراک برنده جایزه سیمین رتبه دوم و سد گتوند علیا جایزه برنزی و مقام سوم

سال ۲۰۱۲:  پروژه واحد ASU  شرکت پتروشیمی اروند برنده جایزه پروژه های بزرگ

سال ۲۰۱۱: کسب مقام توسط نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت مپنا و نیروگاه برق فجر ۲ شرکت پتروشیمی فجر

سال ۲۰۱۰: کسب مقام توسط  پروژه اتیلن عسلویه شرکت پتروشیمی مروارید

 

news

نظرات بینندگان


 1. حسام
  مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ - ۹:۲۷ ب٫ظ
  +۳-۱

  یعنی ما توی مدیریت پروژه الان به استانداردهای جهانی رسیدیم؟

 2. معدنی
  مرداد ۱۲, ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۳ ب٫ظ
  +۴-۰

  خیلی هم مبارک باشه

نظر شما


نظرسنجی

 • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

  نمایش نتایج

  Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب