• »»

  • Apr 21 2018
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 133 | تاریخ انتشار: تیر ۱۶, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 24278

شهردارشاندیز: پروژه پدیده در حال اجرا است

روزنامه خراسان نوشت:

رئیس سازمان امور اراضی وزارت جهاد کشاوری اعلام کرد: پرونده های بسیاری برای شهرک سازی ها و ساخت مجموعه های تجاری و تفریحی مانند پدیده شاندیز، شهرک تماشا در بومهن و مزرعه محمودیه تشکیل و برای بررسی به شورای عالی حفظ حقوق بیت المال معرفی شده که ادامه ساخت پروژه پدیده شاندیز موقتا متوقف و شهرک تماشا تخریب شده است.

قباد افشار در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: بررسی، کشف و برخورد با پروژه ها و طرح هایی که از نظر حفظ اراضی ملی دارای مشکلات قانونی هستند یا زمین خواری به شمار می روند در دستور کار سازمان امور اراضی به عنوان ارگان حاکمیتی که وظیفه حفظ اراضی ملی و کشاورزی را دارد، قرار گرفته است.

افشار تصریح کرد: برخی طرح ها مانند شهرک تماشا که حق اجازه ساخت وساز در منابع ملی و کشاورزی را نداشته اند به صورت کامل متوقف و ضمن جریمه مجری طرح، پروژه به صورت کامل تخریب شده است اما برخی دیگر از پرونده ها مانند پدیده شاندیز به دلیل انجام ندادن مراحل اداری و پرداخت نکردن حقوق بیت المال به صورت موقت متوقف شده اند.

در این ارتباط نظر رجب زاده شهردار شهر شاندیز را جویا شدیم که وی اعلام کرد، پروژه پدیده شاندیز نه تنها متوقف نشده بلکه به شدت در حال کار است. وی بیان داشت: بحث پروژه پدیده شاندیز در رابطه با ساخت و ساز یک موضوع داخل استانی است و مدیران استان خراسان رضوی باید اعلام موضع کنند نه جهاد کشاورزی.

شهردار شاندیز اضافه کرد: موضوع پدیده شاندیز به استانداری خراسان رضوی، سازمان مسکن و شهرسازی این استان و شهرداری شاندیز مربوط می شود.

وی از این که به قول او هر از چند گاه برخی ها در صدد ایجاد جو روانی برای این پروژه هستند به شدت انتقاد کرد و گفت: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان اراضی اصلاً جایگاه قانونی برای اظهارنظر در مورد پدیده شاندیز ندارد.

وی تأکید کرد: پروژه هم اکنون جریان دارد و در حال اجرا است.

نظرات بینندگان1 Trackbacks/Pingbacks

  1. پینگ: آخرین وضعیت پرونده “پدیده” از زبان یک مقام قضائی on شهریور ۲۰, ۱۳۹۴

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب