• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4423 | تاریخ انتشار: دی ۱۰, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 193

ساختمان نیروگاه زباله‌سوز ساری ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شهرداری ساری گفت: ساختمان نیروگاه زباله سوز ساری 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات این نیروگاه با 53 تریلر در محل اجرای پروژه نگهداری می‌شود.

پی_ام_نیوز616

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از بلاغ، مهدی عبوری در جلسه شورای شهر ساری، در پاسخ به سوال اعضای شورای شهر در ارتباط با کارخانه زباله‌سوز مرکز مازندران، اظهار کرد: تعداد پروژهای شهرداری ساری با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در کشور افزایش پیدا کرد و از این نظر دغدغه‌ای وجود ندارد.

وی در ارتباط با وضعیت بودجه شهرداری در سال ۹۷، افزود: لایحه بودجه در تاریخ مشخص شده در اختیار اعضای شورا قرار می‌گیرد و در همین ارتباط جلساتی با اعضای شورا برگزار کردیم و همه دغدغه اعضا شورا را در بودجه‌نویسی رعایت می‌کنیم.

شهرداری ساری در ارتباط با وضعیت نیروگاه زباله‌سوز ساری، گفت: نیروگاه زباله‌سوز در سال ۹۰ توسط دولت وقت با حضور رئیس سازمان محیط زیست و مسئول سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌های کشور کلنگ‌زنی شده و بر اساس برنامه قرار بود ۱۵ دستگاه زباله‌سوز برای شهرها و استان‌های شمالی کشور خریداری و نصب شود.

عبوری بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، بنا بود ۴۰ ردصد هزینه را مبتکر و مجری طرح پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: در اواخر سال ۹۱ این پروژه از طریق مناقصه به شرکت سرمایه‌گذار واگذار شده است.

شهردار ساری اضافه کرد: پروژه اجرای این طرح ۳۳ میلیون دلار اعلام شده بود و بر اساس برنامه باید ۴۵۰ هزار تن در روز سوخته شود و در همین راستا پروژه دیگری در نوشهر با اعتبار ۱۱ میلیون دلار منعقد شده است.

این مسئول یکی از دلائل تاخیر در ساخت نیروگاه ساری را تاخیر محیط زیست در صدور مجوزهای اعلام کرد و افزود: پس از تغییر دولت، نظر محیط زیست در ارتباط با ساخت کارخانه محیط زیست تغییر کرد و پس از پیگیری انجام شده طرح از سرگیری ساخت نیروگاه در برنامه کاری قرار گرفت.

وی ادامه داد: تا به امروز بابت احداث ساختمان حدود ۵۶ میلیارد تومان پرداخت شد که ۴۲ میلیارد تومان برای تجهیزات و ۱۴ میلیارد تومان برای ساختمان، ۸۰ درصد تجهیزات توسط کشتی وارد گمرک بندرعباس شد که توسط ۵۳ تریلر بار حمل شده است و در حال حاضر در ساری نگهداری می‌شود.

شهردار ساری اظهار کرد: ساختمان محل احداث نیروگاه زباله‌سوز ساری ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و رقم تعهد دولت هم بر اساس برنامه با نظر مثبت دولت از طریق اسناد خزانه اسلامی آماده پرداخت است و در صورت دریافت این رقم تا انتهای اجرای پروژه با مشکل مواجه نمی‌شویم.

عبوری در ادامه از برنامه‌ریزی برای ساخت پارک بانوان در استان خبر داد و گفت: این پروژه در شمال کشور بی‌نظیر است.

وی با اعلام اینکه به زودی شاهد افتتاح پروژه بوستان ولایت هستیم، خاطرنشان کرد: در روزهای آینده زمان بهره‌برداری این پروژه را از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کنم.

شهردار ساری با اعلام اینکه فاز دوم پارک ملل هم در حال اجرا است، بیان کرد: این پروژه نزدیک ۳۳۰ هکتار است و ۶.۵ کیلومتر طول دارد که در حال حاضر بستر ۲ هزار و ۶۵۰ متری کنار رودخانه آماده‌سازی شده است.

این مسئول در ارتباط با پروژه جمع‌آوری آب‌های سطحی این شهر، گفت: زمانی که ساری را تحویل گرفتیم در سال ۹۱ جلوی چشم ما در عمارت آب می‌گرفت ولی در حال حاضر مشکلات بسیاری از مناطق حل و فصل شده است و بنا داریم تا پایان سال پروژه جمع‌آوری آب‌های شهری را به اتمام برسانیم.

عبوری از برنامه‌ریزی برای تهیه طرح جامع ترافیکی در مرکز استان مازندران و احداث زیرگذری در میدان هلال احمر ساری در مدت کوتاه خبر داد.

منبع: بلاغ

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب