• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 839 | تاریخ انتشار: مرداد ۲۰, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 1642

تغییر مجری پروژه خط آهن شیراز به اصفهان

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: با طرح درخواست تغییر مجری پروژه تکمیل خط آهن شیراز به اصفهان، در دیدار با آخوندی، وزیر راه و شهرسازی موافقت شد.

31814_702

 

به گزارش پی ام نیوز به نقل از ایسنا؛ جعفر قادری، دوشنبه ۱۹ مرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مجری فعلی این پروژه، شرکت زیر ساخت است که براساس تقاضای مطرح شده، به شرکت راه‌آهن سپرده می‌شود.

قادری خاطرنشان کرد: تقاضای اعطای اعتبار بیشتر برای ساخت آزادراه شیراز- اصفهان از سهم ۵۰ درصدی دولت در سال‌جاری از دیگر درخواست‌های مطرح شده در جلسه با وزیر راه و شهرسازی بود. کمک به تبدیل جاده خرامه به مرودشت به ویژه در محدوده روستاهای بخش زرقان، از راه روستایی به راه فرعی، لزوم تامین ۳۰ میلیارد ریال برای بازگشایی محور فراشبند به شیراز و کمک به پرداخت سهم ۳۳ درصدی وزارت راه در احداث ترمینال خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز نیز در این جلسه مطرح شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: در این جلسه همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی از محل ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۳ مبلغ ۷۷ میلیارد تومان به راه‌آهن و از محل اوراق مشارکت سال ۹۴ نیز مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به عنوان سهم پنجاه درصدی دولت، به آزادراه شیراز به اصفهان، اختصاص دهد.

وی با بیان اینکه واگذاری کمربندی شیراز به شهرداری این شهر، نیازمند بررسی بیشتر در زیرمجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی است، اظهار کرد: تقاضای ارتقای جاده خرامه به مرودشت برای اخذ مجوز کمیسیون ماده ۲۵ ارسال شد.

قادری، تحقق کامل موضوعات مطرح شده در جلسه با وزیر راه و شهرسازی را نیازمند همراهی و پیگیری دستگاه‌های مربوطه و مسئولان در استان فارس و شهر شیراز دانست.

 

منبع: ایسنا

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب