• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4295 | تاریخ انتشار: آذر ۲۸, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 244

بودجه پروژه راه‌آهن اردبیل ۲۲ درصد افزایش یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در مجموع امسال ۱۳۶ میلیارد تومان منابع اعتباری به راه‌آهن اردبیل اختصاص یافته و این پروژه تنها پروژه اولویت‌دار استان است که ۲۲ درصد افزایش اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است.

پی_ام_نیوز582

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از تسنیم، محبوب حیدری در نشست مدیران حوزه راه و راه‌آهن در اردبیل اظهار داشت: خوشبختانه در مدت برگزاری جلسات مختلف اعتبارات پروژه راه‌آهن اردبیل به طور محسوس افزایش یافت و در این زمینه از ابتدای امسال تمام کارگاه‌های راه‌آهن اردبیل فعال است.

وی با اشاره به تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبار ۸۶۰ میلیارد ریال برای این پروژه نیز افزود: ۵۰ میلیارد تومان دیگر نیز به این رقم افزوده شد که در مجموع امسال ۱۳۶ میلیارد تومان منابع اعتباری به راه‌آهن اردبیل اختصاص یافته و این پروژه تنها پروژه اولویت‌دار استان است که ۲۲ درصد افزایش اعتبار برای آن پیش‌بینی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای سال آینده ۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار برای راه‌آهن اردبیل پیش‌بینی شده که از طرق مختلف به ویژه صندوق توسعه ملی این رقم تا ۲۰۰ میلیارد تومان قابل افزایش است و امیدواریم برای تکمیل و افتتاح این پروژه تا سه سال آینده بهترین شرایط فراهم شود.

حیدری با اشاره به آسفالت راه‌های روستایی نیز اظهار کرد: از چهار هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی استان اردبیل فقط دو هزار و ۸۰۰ کیلومتر آن آسفالت شده و یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر آن تاکنون آسفالت نشده است که در این زمینه نیازمند برنامه‌ریزی‌های اساسی و منسجم هستیم.

وی افزود: آسفالت راه‌های روستایی بالای ۵۰ خانوار در استان در دستور کار قرار گرفته و تلاش بر این است که با آسفالت‌ریزی ۱۵۰ کیلومتر در راستای برطرف کردن مشکلات و موانع موجود در این زمینه گام برداریم و طبق پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود تا دو سال آینده آسفالت‌ریزی مابقی راه‌های روستایی استان تحقق یابد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای احداث بزرگراه‌های استان نیازمند یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم و در حالی که استان به ۹۰۰ کیلومتر بزرگراه نیاز دارد تاکنون احداث ۱۴۰ کیلومتر بزرگراه در این استان تحقق یافته است که امیدواریم در صورت تامین اعتبارات لازم و کافی پروژه های اولویت دار را به اتمام رسانده و شاهد تامین امنیت سلامتی جان و مال مردم باشیم.

حیدری اظهار کرد: راه و شهرسازی خود را برای توسعه زیرساخت‌های راهی استان موظف می‌داند و تلاش بر این است که با امکان‌سنجی‌های انجام یافته بتوانیم پروژه‌ها را به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسانیم و مشکلات و موانع موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: دو میلیارد تومان اعتبار برای محور اردبیل – مشگین‌شهر در نظر گرفته شده بود که با توجه به بازنگری های انجام یافته مشخص شد که این اعتبار برای اتمام این پروژه به هیچ وجه کافی نیست و به همین دلیل این اعتبارات تا ۱۲ میلیارد تومان افزایش یافت.

منبع: تسنیم

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب