• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 1716 | تاریخ انتشار: دی ۷, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 1674

بزرگترین پروژه تجاری تبریز با سرمایه‌گذاری ترکیه

با امضای توافق نامه میان شهردار تبریز و سرمایه گذار ترکیه ای ، مقدمات سرمایه گذاری کلان در منطقه غرب تبریز فراهم شد.

EP-150809671__1_.0

 

در نشستی که مابین شهردار تبریز و سرمایه گذار ترکیه‌ای برگزار شد، با اجرای توافق نامه ای مقدمات اجرای بزرگترین پروژه تجاری، خدماتی، تفریحی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری در منطقه غرب تبریز فراهم شد.

بر اساس این توافقنامه سرمایه گذار طرح متعهد شده است بعد از تکمیل اسناد و مدارک مورد نیاز در مدت دو ماه نسبت به آغاز این پروژه اقدام کند.

این پروژه در زمینی به مساحت ۲۶ هکتار و با سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود که سهم شهرداری از این پروژه ۱۸ و سهم سرمایه گذار ۸۲ درصد خواهد بود.

قرار است در این مجتمع هتل های چهار و پنج ستاره، مجتمع های ورزشی و فرهنگی، سینما، مجتمع تجاری، درمانگاه‌های تخصصی و مجتمع های فرهنگی و آموزشی احداث شود.

همچنین در این مجتمع پارکینگ‌هایی به ظرفیت هشت هزار اتومبیل و ۷۰ هزار متر مربع فضای سبز احداث خواهد شد.

شهرداری کلانشهر تبریز در راستای سیاست توزیع عادلانه امکانات در مناطق مختلف شهر محل اجرای این پروژه را در غرب تبریز تعیین کرده است.

شهردار تبریز در حاشیه امضای این توافقنامه اظهار کرد: پتانسیل ها و مزیت های بالای تبریز علاقه مندی سرمایه گذاران خارجی و داخلی به سرمایه گذاری در این شهر را در پی داشته است.

نجفی با اشاره به اینکه در طول دو سال گذشته ۴- ۵ پروژه بزرگ مشارکتی با مشارکت کننده خارجی در شهر آغاز شده است، گفت: توافق نامه ای که امروز به امضا رسید گام مهمی در توسعه غرب تبریز خواهد بود و این منطقه را متحول می‌کند.

شهردار تبریز با اعلام اینکه این پروژه ظرف دو ماه آینده عملیاتی می‌شود، گفت: اجرای این پروژه می تواند منطقه را در سطح بسیار بالایی توسعه دهد در  نزدیکی این پروژه مرکز آتا سنتر وجود دارد که با تکمیل این دو پروژه غرب تبریز با بهترین شرایط توسعه می یابد.

شهردار تبریز با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ گفت: اجرای چنین پروژه هایی زیرساخت های لازم را فراهم می کند تا تبریز را برای این سال آماده کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تبریز نیز با اشاره به حمایت شورای شهر تبریز از سرمایه گذاری بخش خصوصی خارجی و داخلی در راستای توسعه تبریز گفت: اعضای شورای شهر و شهردار تبریز از سرمایه گذاران حمایت می کند و به استقبال تمامی افرادی می رویم که قصد سرمایه گذاری در پروژه های مختلف شهری تبریز را دارند.

وی با اشاره به وضعیت ترافیکی تبریز گفت: احداث هشت هزار پارکینک در این کمپلکس مسئله وجود پارکینگ در چنین پروژه بزرگی را رفع می کند و در کنار آن باید دسترسی ها و خروجی‌های این کمپلکس و مجموعه بزرگ باید بخوبی طراحی شود تا مشکلی در ترافیک منطقه به وجود نیاید.

وی گفت: مشارکت های و سرمایه گذاری ها در مجموعه شهرداری تبریز در چهارچوب شیوه نامه سرمایه گذاری صورت می گیرد و در این شیوه نامه مشوق‌های بسیار خوبی برای سرمایه گذاران پیش بینی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

51651

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب