• »»

  • Apr 21 2018
  • ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 4396 | تاریخ انتشار: دی ۷, ۱۳۹۶ - | تعداد بازدید: 214

اختصاص ۶۰۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب خوزستان

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم در طول 4 یا 5 سال آینده مشکل آب شرب و فاضلاب استان با پروژه‌های بزرگی که توسط دولت در حال اجرا است حل شود.

پی_ام_نیوز608

به گزارش پی ام نیوز و به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی اظهار کرد: امروز آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه به طور همزمان بود که در طول ۳۵ کیلومتر در نقاط مختلف منطقه اجرایی می‌شود تا همه این نقاط را به خط اصلی متصل کند و فاضلاب به تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز منتقل شود.

وی با بیان این‌که امیدواریم تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز را تا پایان سال افتتاح کنیم، افزود: این ۳۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و انشعابات فاضلاب خانگی که در مناطق مختلف در حال اجرا است امیدواریم در مدت یک سال به اتمام برسد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: پس از دستور رییس جمهور و مصوبه دولت در خصوص مشکلات فاضلاب و آب شرب استان، اراده دولت برای حل این مشکلات قوی است. علی رغم مشکلات مالی شدیدی که دولت امسال و سال آینده با آن مواجه است، اما اعتبار لازم برای حل مشکل آب شرب و فاضلاب خوزستان در نظر گرفته شده است.

شریعتی بیان کرد: در این زمینه دولت امسال اعتبار مورد نیاز جهت حل مشکلات فاضلاب و آب شرب استان را اختصاص داده و اعتبارات مورد نیاز برای سال آینده را نیز پیش بینی کرده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با سرعت و جدیت، کار موردنظر در خصوص حل مشکلات استان پیگیری و دنبال شود. پیش بینی و برنامه‌ریزی در خصوص حل مشکلات برای سه سال است اما چون کار، یک کار بزرگ است، امیدواریم در طول ۴ یا ۵ سال آینده مساله آب شرب و فاضلاب استان با پروژه‌های بزرگی که توسط دولت در حال اجرا است حل شود.

استاندار خوزستان اظهار کرد: امسال برای اصلاح شبکه‌های آب استان، ۳۰۰میلیارد تومان را برای کل استان اختصاص دادیم که از این میزان حدود ۵۵ میلیارد تومان آن برای شهرستان اهواز است. همچنین حدود ۳۰۰میلیارد تومان نیز برای شبکه‌های فاضلاب استان اختصاص داده شده که در این زمینه نیز ۶۰میلیارد تومان آن به فاضلاب اهواز اختصاص پیدا کرده است.

شریعتی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای نیز در خصوص بحث فاضلاب اهواز به ارزش ۵۴ میلیارد تومان با وزارت نفت منعقد کرده‌ایم که در این زمینه آب و فاضلاب اهواز به جد پیگیر این مساله است و امیدواریم در این زمینه کارهای اساسی برای حل مشکلات اهواز، کارون، حمیدیه و باوی انجام شود.

منبع: ایسنا

51651-300x87

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب