• »»

  • Apr 23 2018
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
کد خبر: 1566 | تاریخ انتشار: مهر ۲۷, ۱۳۹۴ - | تعداد بازدید: 1896

آزادراه تهران-شمال تا پایان سال آینده به افتتاح می رسد

معاون وزیر راه و شهرسازی می گوید: عزم و اراده قوی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان برای ساخت این پروژه وجود دارد و تا پایان سال آینده قطعه یک این آزادراه بالاخره پس از ۱۸ سال به افتتاح می رسد.

634955976554071622

 

به گزارش پی ام نیوز، چینی ها سال آینده از پروژه های آزادراه تهران-شمال می روند.این خبر را علی نورزاد معاون وزیر راه وشهرسازی داده است.حالا با قولی که حسن روحانی رییس جمهور هفته گذشته در سفر به مازندران داد و قول تکمیلی که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای پایان پروژه ۴۱ ساله آزادراه تهران-شمال مطرح کرد،معاون او از پایان عملیات تا سال آینده خبر می دهد.

طرحی که برخی خبرهای غیر رسمی حکایت از هزینه ۵۰هزارمیلیارد تومانی دارد.هرچند که این گزارش ها تایید نشده اما شاید بهتر باشد، دولت یازدهم به عنوان خاتمه دهنده این طرح ۱۸ ساله گزارشی از حجم منابعی که برای تکمیل این طرح هزینه شد،ارایه کند.

با این حال علی نورزاد با اشاره به سرمایه گذاری جدید ۶۵۰ میلیارد تومانی در آزادراه تهران- شمال، گفته است: در طول یک سال گذشته ۵۰ میلیارد تومان برای اتمام قطعه ۴ سرمایه گذاری کرده‌ایم و برای احداث قطعه یک با ۶ پیمانکار به مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی او با بیان اینکه برای احداث قطعه یک با ۶ پیمانکار داخلی و خارجی قرارداد ۶۰۰ میلیاردی منعقد شده است،‌ اظهار کرد:‌ عزم و اراده قوی در مجموعه وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مستضعفان برای ساخت این پروژه وجود دارد و علی رغم تمام محدودیت ها در منابع مالی کشور تا پایان سال آینده قطعه یک این آزادراه بالاخره پس از ۱۸ سال به افتتاح می رسد.

وی با بیان اینکه یکی از ۶ پیمانکار قطعه یک چینی ها هستند، ادامه داد:‌ سال بعد قرارداد شرکت چینی برای حضور در آزادراه تهران- شمال تمام می شود و چینی ها سال بعد از این پروژه می روند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران متقاضی سرمایه گذاری در پروژه های زیر ساختی مانند آزادراه و بزرگراه ها،‌ گفت: ارائه اراضی محدوده پروژه به سرمایه گذاران را به عنوان تسهیلات خاص می دانیم و برای جبران بازگشت سرمایه،‌ اراضی محدوده پروژه ها را در اختیار سرمایه گذاران می گذاریم تا با ساخت پروژه هایی مانند مجتمع های مسکونی و تجاری،‌ بین راهی و … از عواید آن بهره مند شوند.

 

منبع: خبرآنلاین

 

news

نظرات بینندگاننظری ارسال نشده است

شما اولین نفر باشید که نظر ارسال می‌کنید!

نظر شما


نظرسنجی

  • اطلاع رسانی در چه زمینه ایی بیشتر مورد نیاز شماست؟ (حداکثر 2 گزینه)

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...

سایر اخبار

پربيننده ترين مطالب